top of page
zeynep hakkında.jpg

Zeynep

Balaban (PCC)

 

Organizasyon, Lider/ Takım Koçu

Spiral Dinamikler

Integral Uygulayıcısı

(CPT)

ValueMatch_20Certified_20Practitioner_20
PCC badge.png
ICF_Member Badge.png

     

Yaklaşık on beş yıl sürdürdüğü Moda Tasarımcılığı ve Kreatif Direktörlük kariyerinden sonra, 2016’da ID Coaching International’dan Integral Koçluk Eğitimini tamamlayarak Profesyonel Yönetici Koçluğu’na başlayan Zeynep Balaban, 1976 İzmir doğumludur.

İnsan İletişimi ve onun doğası üzerine olan merakı, onun önce Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde (Reklam ve Halkla İlişkiler/ 1994-1999) tamamlamasına, sonrasında ise Fransız Hükümeti burslusu olarak Pantheon 1/ Sorbonne Üniversitesi’nde Yüksek Lisansı bitirmesini sağladı (Siyaset Bilimi) ‘İletişim, Teknoloji ve İktidar’ Master programı/1999-2000)

IDEA Proje Ekibi ile Türkiye’de bir ilk olan ‘Sağlıkta Koçluk’ Projesi’ ‘ni (Florence Nightingale Hastanesi / Şişli- 2017) gerçekleştiren Zeynep, 2017 yılından bu yana organizasyon, lider ve takım koçluğu yapmaktadır. 
 

Zeynep, halen E-bay Türkiye- Gittigidiyor.com liderleri ve takımları ile çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmektedir.

KOÇLUK YOLUNDAKİ EĞİTİMLER

  • Integral Koçluk Sertifika Programı (2016) / İstanbul

  • Transactional Analysis
    (Transaksiyonel Analiz (TA / 101-202) (2017) / İstanbul

  • Yönetici Ustalığında Koçluk (2017) / İstanbul

  • Process Communication Model (PCM) (2018)

  • Logoterapi (2019-2020) / İstanbul

  • Spiral Dİnamikler Integral Uygulayıcı Programı (CPT) (2020) / Hollanda

  • SDT ( Self Determination Theory) / 2021 -

Organizasyon, Lider ve takım koçluğu  pratiğini değerler ve değer sistemleri üzerinde gerçekleştiren Zeynep, Integral Koçluk yaklaşımının yanısıra, Spiral Dinamikler, Öz-tayinlik Teorisi, İnsan Sistemleri Dinamikleri (HSD), Transaksiyonel Analiz, Logoterapi, PCM (Process Communication Model) yaklaşımlarını da harmanlayarak bütünsel ve sistemik çözümler sunmayı amaçlar. Koçlukta ölçümlenebilir sonuçların önemsediğinden bu sonuçlara ulaşmak için gerekli assessmentları oluşturur. Ayrıca pandemi dönemi gerekliliklerinden olan ‘remote coaching’ teknik ve uygulamaları, kendini sürekli olarak geliştirmesindeki en önemli araçlardır.

 

Zeynep’i koçluk yolunda en fazla heyecanlandıran şey danışanlarının değerleri, bir başka deyişle anlam buldukları kavramları hayatlarına nasıl yansıtabilecekleri üzerine çalışmak… Çünkü koçluğun tanımında bahsedilen, ‘kişinin bulunduğu nokta ile ulaşmak istediği nokta arasındaki mesafe’, sadece ve sadece ulaşmak istediğimiz nokta bizim için anlamlıysa büyük bir azimle katedilebilir.

 

44 yaşına kadar yer aldığı ve birbirinden çok farklı gözüken bu çeşitli eğitim, çalışma ve deneyim alanları, bu süreçte tanıma şansına eriştiği farklı kişilik ve dünya görüşündeki insanların ona kattığı zenginlik ile Zeynep, ‘insanı an-lam-ak ve insan çözümleri üretmek’ değerini, hayatının bundan sonraki kısmında, daha geniş ve kapsayıcı bir ölçekte yaşamayı arzuluyor.

Zeynep, kendini ''araştırmacı koç'' olarak tanımlamayı seviyor.

Halen ''İnsan Dinamiklerinde Değer Sistemlerinin Analizi- Organizasyonlarda Lider ve Takımların Değer Sistemleri ve Motivasyona Etkisi'' konulu tezi ile Davranış Bilimleri dalında doktora programına devam ediyor.

be creative!.jpg

 ÇÖZÜM ORTAKLARI

#koçluk #coaching #bestcoachesinistanbul #icfturkey #icftürkiye

'Istanbul’un En iyi Koçları' listesinde ismimi görmek güzel bir sürpriz oldu . Bu listedeki tüm diğer koçlarla bir arada olmak gurur verici. Burada olanlar ve olmayanlar hep birlikte koçluk mesleğine ve bu güzel mesleğin faydalarına daha fazla katkı sağlayabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Takdir edilmek her zaman iyi geliyor 🙏

Sevgilerimle

Zeynep Balaban (Organizasyon Koçu / PCC)

Hello everyone,
It has been an honor and a nice surprise to see my name in the 'Top Coaches in Istanbul' list, published at https://lnkd.in/eFn8FfX.
With those who are present and who are not in this list, all together, we are working hard to contribute more to Coaching profession as well as to the benefits that this beautiful profession provides. It is always nice to be appreciated 🙏

Best!

Zeynep Balaban (Organization Coach / PCC)

influencedigest.jpg
bottom of page